Polska Alternatywnie #29

Jak to mówią – w marcu, jak w garncu – taka też bardzo różnorodna będzie nasza playlista poświęcona najciekawszym naszym zdaniem marcowym premierom! Na tapecie – same babki!

Fumy – Nie Chcę Być Sama

Po debiutanckim albumie „Nie Wiem Czy Będę” wydanym w zaprzyjaźnionym labelu Fonobo – Magda Ruta na chwilę zniknęła z Internetów. Okazało się, że to jedynie cisza przed burzą – „Nie Chcę Być Sama” to utwór otwierający nowy rozdział jej muzycznej drogi – bowiem łącząc siły z Tomkiem „Serkiem” Krawczykiem pod nazwą „Fumy” rodził się ich muzyczny duet, pod szyldem którego (tak mówią) będzie pojawiać się coraz więcej nowych dźwięków. To bardzo udany powrót, w znacznie mroczniejszej odsłonie i pod niezależną banderą. Będziemy bacznie obserwować i trzymać kciuki – a Was zachęcamy do słuchania!

Zagi – bałagan

„Bałagan” to bardzo energetyczny i emocjonalny utwór o niestandardowej długości – jak na singiel, w którym Zagi prezentuje moc swojego głosu. Piosenka nawiązuje do tytułu i perypetii związanych z albumem „Kilka lat, parę miesięcy i 24 dni” wypuszczonego w 2017 roku we współpracy z inną wytwórnia. Artystka zastanawia się co by było, gdyby jej losy potoczyły się inaczej, zastanawia się dlaczego coś co miało być największym przełomem w jej życiu okazało się najspokojniejszą flautą. Teledysk powstał we współpracy z Jakubem Kusiorem, którego album mamy przyjemność mieć w naszej dystrybucji cyfrowej. (nawiasem mówiąc Kuba na chwilę postanowił zawiesić swoją muzyczną działalność i dał się ponieść sztuce filmowej). To jeden z najciekawszych teledysków Zagi! Polecamy go serdecznie Waszej uwadze.

Wrona – Kryzys Tożsamości

Wiemy, że w tej playliście zwykle chodzi o to co słychać, a nie o to co widać – ale musimy przyznać, że wyróżnionym przez nas premierom marcowym towarzyszą zajebiste teledyski. Wrona wróciła z przytupem i zapowiedzią nowego albumu. Jeśli macie chęć na różową punk-pop’ową enegię tej wiosny, to świetnie – Wrona jest w trasie. Miała to być trasa duetowa z Anto9 – niestety artystka się pochorowała (życzymy powrotu do zdrowia i koncertów), jednak W. dzielnie walczy na koncertowym froncie i trzymamy za nią kciuki – a tutaj możecie kupić bilety na jej koncerty!

Agata Radziszewska – O nie!

To ostatni – z 3 singli zapowiadających ekspresową EPkę „Spadam”, który wyszedł w dniu jej premiery. EPka składa się z 5 numerów + bonusowej wersji akustycznej pierwszego singla 2/10 – o którą bardzo dobijał się TikTok. Każdy z numerów spokojnie mógłby być singlem, więc trochę szkoda, że pozostałe numery nie dostały takiej playlistowej szansy. Lyric Video do „O nie!” artystka narysowała sama, a obrazki zanimował Mateusz Dziworski. Ukłony za produkcję muzyczną należą się dla naszego ulubionego producenta – Michała Wrzosińskiego. Agata – życzymy dużo koncertów!

Polskę Alternatywnie znajdziesz na Spotify oraz YouTube!

Poczytaj o kawałkach które dodaliśmy w zeszłym miesiącu 👇