Polska Alternatywnie #24

Jesień nadchodzi i czuć to nawet w muzyce! Wybraliśmy dla Was najlepsze utwory na ostatnie ciepłe dni tego roku – zapraszamy do słuchania!

Zagi – „oko za oko”

Najnowszy kawałek Zagi to kolejny energetyczny, ale również emocjonalny numer, opowiadający o przyjaźni która z niewiadomych powodów nagle się urwała. Opowiadana w piosence historia jest doskonale podkreślona przez intensywny, czasami wręcz klubowy bit przeplatany łagodniejszymi momentami ,a do tego energiczna, przesterowana gitara i mocny wokal. Jeżeli jeszcze nie słyszeliście – trzeba to nadrobić!

Kolumbia – „Zarwane noce, przespane dni”

Ten numer ma w sobie coś co sprawia, że od premiery ciągle do niego wracam. Za każdym razem Kolumbia tworzy niepowtarzalny klimat w swoich utworach, tak jest i tym razem. To dla mnie idealny numer do palenia papierosa w brzydki jesienny poranek. Przesterowane gitary otulone syntezatorami i harmoniami wokalu – no po prostu magia! Warto zwrócić uwagę na (niestety) krótki bridge przed ostatnim refrenem. Te efekty plus solówka prosto z najlepszych płyt Metallici. Wow!

Suzia – „Miejsca

Gitarowe riffy to charakterystyczny element twórczości Suzi, z którym kojarzy mi się jej muzyka. Pierwsze odtworzenie piosenki podpowiadało, że usłyszymy numer w bardzo dobrze znanym, „Suziowym” klimacie. Lekki głos artystki i wciągający tekst. Jednak moment, w którym zaczyna się refren jest nowym obliczem artystki. Osadzony bit, tłusto brzmiące synthy oraz korespondujący na drugim planie niski wokal to elementy, które zaskoczyły i ujęły. Ciekawe czy artystka pójdzie dalej w tym kierunku -bardzo dobry powrót po dłuższej przerwie!

Jelsa – „W Rzymie”

„W Rzymie” to ciepły i słoneczny utwór który zabiera nas zabiera nas w podróż do Rzymu w ostatnie ciepłe dni tego roku . Delikatność doboru brzmienia, lekki głos wprowadza mnie w wewnętrzny spokój, aczkolwiek dalsze oblicze piosenki zmienia moje odczucia odnośnie tekstu i tego dokąd mnie zabiera. Kryje się tam głębia, którą odnajdziecie dopiero po zanurzeniu się w klimat tego utworu.

Muzyka oparta na brzmieniach gitar jest lekka i zwiewna jak wiatr, w którym czuć zapach przygody i zmian. Czuję niedosyt po zaskakującym zakończeniu piosenki, co skutkuje częstszym jej słuchaniem!

Playliste Polska Alternatywnie znajdziecie w serwisie Spotify!

Poczytaj o kawałkach dodanych w zeszłym miesiącu!