Polska Alternatywnie #23

W tym miesiącu, tworząc Polskę Alternatywną staraliśmy się oddać klimat końca lata, które niestety coraz bliżej nas. Mamy nadzieję, że wybrane kawałki umilą Wam ostatnie upalne dni tego roku, miłego słuchania!

Michał Wrzos – „Za późno”

Kolejny singiel zapowiadający debiutancki krążek „Iluzje” to przede wszystkim zachęcający do tańca groove, porywający refren i klimat wakacyjnych imprez trwających do białego rana! Mnie maksymalnie zaskoczył istnie Jacksonowski bridge, w którym nie brakuje popisów wokalnych i czekam tylko jak ten numer spisze się na koncertach Michała! Warto obejrzeć klip – idealnie oddaje charakter numeru!

Francis Tuan – „Lody naturalne”

Francisa Tuana poznałem na tegorocznym WROFFŁAWIU. Tak się szczęśliwie złożyło, że mieliśmy okazje chwile pogadać, a z racji że gust mamy raczej podobny, była to bardzo przyjemna pogadanka o muzie. Dostałem w prezencie 2 płytki do przesłuchania i info o nadchodzącym kawałku… kurde, naprawde dobrym kawałku! „Lody naturalne” to pierwsza okazja, by usłyszeć Francisa śpiewającego po polsku, i osobiście uważam to za bardzo dobrą decyzje. Indie rockowy, wakacyjny i słoneczny numer z pięknymi, vintagowymi brzmieniami. Idealny na ostatnie dni wakacji!

Baribal, Ciucix – „Bezwładnie”

Lubie kiedy serwisy streamingowe podrzucają mi perełki takie jak album „Sploty” duetu Baribal i Ciucix. Dla mnie to cudowna hybryda ostatnich muzycznych wojaży Tymka, The Dumplings i duetu Rysy. Mimo, że do naszej playlisty dodajemy tyko single, zachęcam Was do obczajenia całego krążka! Oryginalne brzmienia, bardzo spójny klimat nocnych wakacyjnych klubów. Będę śledził i wracał do całej płyty

Naszej „Polski Alternatywnie” posłuchasz także na Spotify!

Poczytaj o numerach które dodaliśmy w zeszłym miesiacu!