Polska Alternatywnie #21

W te upalne, letnie dni przychodzimy do Was z czerwcową aktualizacją naszej playlisty Polska Alternatywnie! Będzie wakacyjnie, tanecznie, oraz festiwalowo, ale również refleksyjnie i nostalgicznie. Zapraszamy i życzymy miłego słuchania!

Qluu – „(Nie)należni”

„(Nie)należni” to debiutancki kawałek altpopowego zespołu QLUU. Klimat utworu przywołuje na myśl atmosferę letnich festiwali. Piekące słońce, taniec na plaży i morska bryza – tak właśnie brzmi ten numer. Dodając do tego jeszcze charakterystyczny damski wokal z dobrym tekstem i mamy taneczny, wakacyjny numer! Totalnie polecam sprawdzić, kiedy zamkniemy oczy można poczuć się jak na Openerze 😉

Michał Wrzos – „Film”

Michał Wrzos tym razem prezentuje nam letni, energetyczny kawałek pt. „Film”. Ten przyjemnie bujający utwór opowiada, w nieco przerysowany sposób, o nie dającym spokoju uczuciu tęsknoty za kimś ważnym. Ukartowana randka w kinie, na którą chłopak zaprasza swoją wybrankę, wcale nie sprawia, że jest mu łatwiej się do niej zbliżyć. Polecamy słuchać i oglądać piękny teledysk, którego autorem jest Jakub Kusior!

Follow Rivers – „Tak wiele”

Kolejny, prześliczny utwór indie-folkowego duetu (tym razem mocno okraszony sekcją rytmiczną)!

To jeden z tych numerów których słuchasz z uśmiechem na twarzy ciesząc się każdą kolejną sekundą. Ciepły wakacyjny klimat, wprost idealny w podróży. Myśle, że bardzo dobrze odnajdzie się na Waszych wakacyjnych playlistach! Sam od kilku dni wracam do tego kawałka, chyba się lekko uzależniłem!

Heima feat. Michał Kowalonek – „Echo”

Na koniec prezentujemy Wam bardzo ważny utwór. Ciągle słyszymy, że musimy dbać o naszą planetę, myśleć o przyszłości, o naszych dzieciach a mimo to ciągle większość świata jest głucha na ostrzeżenia. Ten kawałek powinen usłyszeć każdy człowiek, który za jakiegoś powodu lekceważy problem. Wzruszający tekst pozostawia słuchacza z mnóstwem przemyśleń.

„…Chcę by moje dzieci kiedy przyjdą na ten świat miały garść perspektyw, a nie tylko sprzątanie plaż.”

Dodatkowo numer to kawał dobrej muzyki z ciekawym, nieoczywistym groovem, obowiązkowo ląduje na „Polsce Alternatywnie”!

Pamiętajcie, że Polski Alternatywnie posłuchacie na Spotify…

…oraz na YouTube!

Nie zapomnij poczytać o kawałkach które dodaliśmy miesiąc temu!

Miłego słuchania, do następnego!