Polska Alternatywnie #20

Koniec maja, więc znowu zapraszamy Was na nową porcje polskiej muzyki! Dzisiaj serwujemy dla Was 2 szybsze, nieco bardziej festiwalowe kawałki oraz dwa bardziej spokojne, chillowe single. Miłego słuchania!

Klabiński – Zawsze

Już po pierwszych wersach pierwszej zwrotki, Klabiński zdobył kolejnego fana. Prywatnie jestem wielkim fanem tego typu indie rockowych, przestrzennych numerów. Dodatkowo warto podkreślić, że ten kawałek brzmi istnie vintagowo w najlepszym tego słowa znaczeniu, brzmienia gitar i bębnów idealnie wpasowują się w klimat.

Jestem pewny, że „Zawsze” dobrze sprawdzi się jako wakacyjny soundtrack – polecam sprawdzić!

Kathia, Helaine Vis – Till I Am Bored

Zarówno twórczość Kathii jak i Helaine od kilku lat gościła w moich słuchawkach, więc kiedy zobaczyłem że wypuszczają wspólny numer miałem duże oczekiwania – teraz moge powiedzieć, że zdecydowanie się nie zawiodłem! Jest lo-fi’owo, chillowo z Billie Eilishowym refrenem z pięknymi wokalami dziewczyn! Warto jak zawsze docenić Kathie która, jak zawsze odpowiada również za muzykę oraz miks numeru – czapki z głów!

MaJLo – Healing 

Po niecałych 2 latach MaJLo wraca ze swoim kolejnym singlem który z jednej strony jest wesoły i wakacyjny z drugiej jednak przytulny i ciepły. Śledzę jego twórczość od Openera 2017 kiedy absolutnie oczarował mnie swoją wrażliwością i energią i bardzo bardzo czekałem na muzyczne nowości. Jak zawsze magiczny wokal, niesamowita produkcja oraz brzmienia, od kilku dni nie wyobrażam sobie porannej kawy bez tego numeru!

Jeremi Sikorski – KAMIKADZE

Drugi singiel Jeremiego to energetyczny, taneczny, koncertowy kawałek który na pewno znajdzie spore grono fanów. Refren wkręca się w głowę i skutecznie nie pozwala o sobie zapomnieć. Jeżeli  Sikorski utrzyma ten wysoki poziom, to jego debiutancka płyta może poważnie zatrząść polską sceną muzyczną! Czekam z niecierpliwością, a tym czasem idę po raz kolejny posłuchać Kamikadze

„Polski Alternatywnie” posłuchasz również na Spotify!

Przeczytaj jakie numery dodaliśmy w zeszłym miesiącu 👇