Polska Alternatywnie #19

Słuchająć kawałków które dodaliśmy do naszej playlisty w kwietniu czuć już klimat plenerowych festiwali, ciepłych dni i odpoczynku – zapraszamy do sprawdzania!

Patryk Pietrzak – „Toto”

Jeżeli zastanawiacie się czy istnieje idealny kawałek poruszajacy temat rozstania dwójki ludzi, a który dodatkowo brzmi jak dobry wakacyjny numer moge zdradzić Wam, że istnieje i właśnie o nim czytacie! Patryk Pietrzak podzielił się klipem do kolejnego singla z płyty „Ok Boomer”

Nie wchodząc w warstwe tekstową (o niej za chwile) zakochałem się w barwnej sekcji rytmicznej mocno inspirirowanej muzyką rodem z Afryki (sic!) i domyślam się sam tytuł sam mocno to sugeruje 😉 Moje absolutne kwietniowe odkrycie! Teraz przeczytajcie co o swoim singlu mówi Patryk:

„…Tekst piosenki jest dosyć dosłowną historią miłosną, mogłaby być porozstaniowym hymnem, czymś co nucimy pod nosem chodząc bez celu, zastanawiając się jakie błędy popełniliśmy, ile krzywd wyrządziliśmy, a ile zostało wyrządzonych nam. Czy na pewno jesteśmy aż tak źli jak słyszeliśmy że jesteśmy? Ile istnień po prostu karmi się nami oskarżając nas i krytykując?”

Reflektor – „Fantazje” 

„Fantazje” to ostatni, piąty singiel zespołu Reflektor, który towarzyszy premierze debiutanckiego albumu grupy zatytułowanego „Tętno 92/95”. Piosenka opowiada o uczuciach, które są efektem projekcji naszego umysłu. Wykreowana, niespełniona miłość, znajduje ujście w symbolicznym zgonie, rozumianym jako rezygnację z fantazji.

Osobiście uważam „Fantazje” za jeden z najbardziej chwytliwych numerów z całej płyty. Utwór otwiera charakterystyczny motyw odwróconych gitar, a kończy narastający finał z wykorzystaniem arpeggiatora rodem z Stranger Things! 

Massieque – „Tanz2

Massieque udostępnił ostatnio EP pt. ”Historie z zakurzonej półki”, czyli cztery instrumentalne utwory będące ścieżką dźwiękową  spektaklu lalkowego, który wystawiany jest w Teatrze Gdynia Główna.

Zdecydowanie polecam przesłuchać cały album – każda kompozycja niesamowicie porusza. Wymieszanie syntezatorów z pianinem tworzy niepowtarzalny klimat i pomimo tego, że na codzień nie słucham muzyki instrumentalnej absolutnie polecam zagłebić się w „Historie z zakurzonej półki”

Byty – „Nina”

Poraz kolejny na naszej playliście znajduje się gdański zespół Byty! Singiel „Nina” to kolejny kawałek z nadchodzącej płyty „Rejs. Polecam wszystkim fanom muzyki Lo-fi i szeroko pojętego artpopu. Bujający, chillowy numer do słuchania podczas gorącego popołudnia na plaży – taka właśnie jest „Nina”

Wyczekujcie płyty tego składu!