ZAGI

Zagi to nagrodzona trzema złotymi płytami ZPAV kompozytorka i autorka muzyki i tekstów, która pisze dla siebie, ale również dla innych artystów. Śpiewająca dziewczyna z gitarą – bardzo wyrazista postać na polskiej scenie muzycznej. Jej emocjonalny wokal i wpadające w ucho melodie, w połączeniu z energią wytwarzającą się w jej zespole ewoluują do mieszanki, którą można zamknąć w szufladce z napisami: indie-rock, pop, alternatywa.

Na swoim koncie ma 5 albumów:

LP „Prześwit” (2020 wyd. Popcorn Records),
EP “Drapacz Chmur” (2018 wyd. Warner Music Poland),
LP „Kilka lat, parę miesięcy i 24 dni” (2017 wyd. WMP)
EP „UKE” (2013 wyd. własne)
EP „Kilka Słów o Miłości” (2012 wyd. własne)

Zagi zagrała supporty przed takimi artystami jak:

Kwiat Jabłoni, Natalia Przybysz, Years & Years, Mela Koteluk, Piotr Rogucki, Lemon, Pablopavo i Ludziki, Ted Nemeth, Mela Koteluk, Paweł Domagała, czy Voo Voo.

Artystka wystąpiła na wielu festiwalach, takich jak:

Pol’and’Rock Festival, Orange Warsaw Festival, Spring Break, Asymmetry Festiwal, Songwriter Łódź festiwal, II Czech Ukulele Festiwal i wiele innych!

Najnowszy album pt. „Prześwit” (2020, wyd. Popcorn Records) to wyjątkowy krążek który powstał w bardzo nietypowy sposób. Piosenki, które na nim ułyszymy Zagi stworzyła podczas 11 transmisji online, które prowadziła na swoim kanale youtube w trakcie lockdownu. W całym procesie tworzenia każdej z ośmiu piosenek aktywnie uczestniczyli fani artystki, a proces ten wciąż można oglądać na youtube!

Teledysk do pierwszego singla – „Hologram” został odtworzony na youtube ponad 180 tysięcy razy!

Teledysk „Niepokoje”, to pierwszy utwór, który powstał we współpracy ze słuchaczami, do utworu powstał również wyjątkowy teledysk stworzony z nadesłanych przez nich filmów, w teledysku wystąpili między innymi nagrodzony Fryderykiem Robert Cichy, znany z radio Eska – Jankes, songwriterka Moriah Woods, piosenkarka Natalia Moskal i wielu innych!

Teledysk do singla „Kosmos”, artystka stworzyła z blisko 1500 rysunków, które rysowała przez 23dni!

#prześfeat

#prześfeat to wyjątkowe live sesje z gościnnym udziałem wspaniałych artystów, których Zagi ceni, lubi i którzy ą inspirują – z którymi w duecie wykonała utwory z albumu „Prześwit” Live sesja z Moniką Kowalczyk | Live sesja z Marią Kochańską | Live sesja z Kubim

Zagi – „Kosmos” – live sesja Popcorn Records w pełnym składzie!

Live sesja „Nie tu” zarejestrowana podczas koncertu w Debich Studio – koncertowym studio Radia Łódź!

„Korzeniami” z gościnnym udziałem Pawła Domagały!

„Piesek” – live sesja z sekcją dętą zarejestrowana w Domu Braci Jabłkowskich

Obserwuj Zagi na mediach społecznościowych!

FACEBOOK | INSTAGRAM | YOUTUBE | TIKTOK | PATRONITE | SPOTIFY