Reflektor

Reflektor to duet założony przez gitarzystę i twórcę muzyki Łukasza Wierzchosławskiego oraz wokalistę i autora tekstów Mateusza Michalskiego. Jest to debiutancki projekt, który wnosi na polską scenę alternatywną powiew świeżości.

W warstwie muzycznej dominuje elektronika i synthwave’owe brzmienie nawiązujące do muzyki lat 80 i 90. Obecne są także żywe gitary oraz elementy pop-rockowe. Twórczość Reflektora to efekt połączenia dwóch wrażliwości i wypadkowa inspiracji płynących zarówno z własnych doświadczeń, jak i wnikliwej obserwacji rzeczywistości. Debiutancki album zespołu „Tętno 92-95″ to materiał eklektyczny, który łączy w sobie zarówno cięższe, jak i lżejsze brzmienie.

„Ten projekt dojrzewał w nas od jakiegoś czasu. Wzajemnie dzieliliśmy się naszym spojrzeniem na świat, muzyką, tekstami. Okazało się, że to wszystko doskonale się uzupełnia, tworzy nieokreśloną głębię, niekiedy mroczną, podszytą niepokojem, niekiedy nostalgiczną. Na tym gruncie powstaje pole do przemyśleń. Chcemy, żeby zamiast nas przemawiała nasza muzyka i teksty, z którymi najlepiej trochę się oswoić i spróbować wyniknąć w to, co kryje się pod spodem. Mamy nadzieję, że odkrywanie tych muzycznych i znaczeniowych warstw przyniesie naszym odbiorcom przyjemność” – mówią członkowie Reflektora.

Najnowszy singiel:

9 września miała miejsce premiera ich debiutanckiego singla pt. „Reisefieber” który gościł na pierwszym miejscu listy przebojów na antenie Radiospacji. Debiutu Reflektora często można było posłuchać również na antenie radia 357 w audycji autorskiej Piotra Stelmacha.

Wraz z premierą live sesji drugiego singla pt. „Niby nic” ruszył preorder debiutanckiego albumu Reflektora pt. „Tętno 92/95” którego premiera już w kwietniu 2022 roku! Zamów album w preorderze już dziś!

Obserwuj Reflektor na mediach społecznościowych!

FACEBOOK | INSTAGRAM | YOUTUBE | TIKTOK