Pierwsze urodziny debiutu Reflektora „Tętno 92/95”!

Z okazji pierwszych urodzin debiutanckiego albumu „Tętno 92/95” duetu Reflektor – postanowiliśmy przypomnieć sobie single z tego synth-wave rock’owego krążka!

Reflektor to duet założony przez gitarzystę i twórcę muzyki Łukasza Wierzchosławskiego oraz wokalistę i autora tekstów Mateusza Michalskiego. Jest to debiutancki projekt, który wnosi na polską scenę alternatywną powiew świeżości. W warstwie muzycznej dominuje elektronika i synthwave’owe brzmienie nawiązujące do muzyki lat 70 i 80. Obecne są także żywe gitary oraz elementy pop-rockowe. Twórczość Reflektora to efekt połączenia dwóch wrażliwości i wypadkowa inspiracji płynących zarówno z własnych doświadczeń, jak i wnikliwej obserwacji rzeczywistości.

Debiutancki album zespołu „Tętno 92/95″ to materiał eklektyczny, który łączy w sobie zarówno cięższe, jak i lżejsze brzmienie.

Reflektor -Reisefieber

Piosenka powstała w pierwsze lato w trakcie pandemii i jest również wyrazem niepokoju, wynikającego z izolacji i ograniczeń w kontaktach międzyludzkich. Do piosenki powstał teledysk w reżyserii Oskara Marciniuka, który nawiązuje stylistyką do lat 90, epoki kaset VHS, balonowych gum i pierwszych telefonów komórkowych. To wszystko tworzy pomost pomiędzy rocznikami autorów piosenki – pokoleniu wychowanym w nowym świecie, zachłyśniętym konsumpcjonizm i kapitalizmem, a tym co kryje się w nas bardzo głęboko i rzeczywistymi pragnieniami oraz tęsknotami za tym co najbardziej ludzkie i proste.

„Reisefieber” gościł na pierwszym miejscu listy przebojów na antenie Radiospacji. Debiutu Reflektora często można było posłuchać również na antenie radia 357 w audycji autorskiej Piotra Stelmacha.

Reflektor – Niby nic

Piosenka opowiada o szumie, zgiełku, natłoku myśli, zdarzeń i wzajemnej nienawiści, która nas niszczy każdego dnia z coraz większą mocą. Zapominamy o tym, że czasami zwyczajne „dzień dobry” z uśmiechem, zamiast grymasu na twarzy może mieć wielką moc. Proste słowa i gesty, które każdy z nas ma wpisane w swoje DNA powinny stać się naszą codziennością. Utwór powstał, aby przeciwstawić się agresji słownej, podcinaniu sobie skrzydeł, co często dominuje nasze relacje. Czas wziąć głęboki oddech, nabrać dystansu i spojrzeć na siebie wzajemnie z trochę większą empatią, a każdy poczuje, że ten lepszy dzień lśni i jest w zasięgu naszego wzroku. 

Do singla „Niby nic” powstała również duetowa live sesja, która została wypuszczona w w grudniu 2021, w ramach świątecznej akcji Popcorn Records Live Sessions!

Reflektor – Od razu

“Od razu” ma zdecydowanie inny charakter od poprzednich dwóch singli zespołu, czyli “Reisefieber” “Niby nic”. Motywem przewodnim są delikatne chórki, które dopełniają swobodnie płynącą linię melodyczną. Całość zamyka się w pulsującym popowo-balladowym, kameralnym brzmieniu. Piosenka opowiada o uczuciach, których nie powinniśmy się bać i przed którymi nie warto uciekać. Niezależnie od tego kogo i jak kochamy. Żyć i kochać na własnych zasadach, bez obaw i wbrew czyjejś opinii – taki wydźwięk niesie ze sobą “Od razu”. Do utworu powstał klip autorstwa Marty Caban.

Reflektor – Triumf

„Triumf” to opowieść o wzlocie i upadku. O złudnym poczuciu zwycięstwa, ulotnym sukcesie i chwilach chwały, które czasem szybko się pojawiają i równie szybko znikają. Do utworu powstał klip autorstwa Marty Caban.

Reflektor – Fantazje

„Fantazje” to ostatni, piąty singiel zespołu Reflektor, który towarzyszy premierze debiutanckiego albumu grupy zatytułowanego „Tętno 92/95”. Piosenka opowiada o uczuciach, które są efektem projekcji naszego umysłu. Wykreowana, niespełniona miłość, znajduje ujście w symbolicznym zgonie, rozumianym jako rezygnację z fantazji. Utwór otwiera charakterystyczny motyw odwróconych gitar, a kończy narastający finał z wykorzystaniem arpeggiatora.

Słuchaj albumu „Tętno 92/95” w ulubiony serwisie streamingowym!

Zamów album „Tętno 92/95” w wersji fizycznej w urodzinowej cenie!