„insomnia” – singiel od Zagi dedykowany Damianowi Ekmanowi

Najnowszy singiel Zagi „insomnia” – po elektronicznym i tanecznym „huhu” wprowadził słuchaczy w melancholię. To jeden z najbardziej refleksyjnych i wzruszających utworów spośród tych, którymi artystka podzieliła się w ostatnim czasie.

Jak artystka napisała na swoim profilu na Facebooku:

Insomnie napisałam po tym jak w jeden z najszczęśliwszych dni w moim życiu dowiedziałam się o jednym z najsmutniejszych zdarzeń. Miałam kumpla, z którym pracowaliśmy razem w wytwórni, który dużo mnie nauczył o rynku muzycznym i odegrał dużą rolę w moim muzycznym życiu. Poniekąd dzięki pracy z nim stałam się artystką prawdziwie niezależną, która założyła własną wytwórnie Popcorn Records i bookuje własne koncerty. Wydaje mi się, że dopóki ktoś o nas myśli i pamięta to nie znikamy z tego świata całkowicie, dlatego postanowiłam tą piosenkę wypuścić, by dać znak, że pamiętam. To piosenka dla wszystkich, którzy kiedyś kogoś stracili i nie zdążyli się pożegnać. Dedykuję ją mojemu serdecznemu koledze Damianowi Ekmanowi.

Zagi wraz ze swoim gitarzystą Maćkiem Izdebskim z „insomnią” oraz styczniowym singlem „huhu” odwiedziła program „Między Wisłą a Bugiem” w TVP3 Lublin, w którym opowiedziała o albumie „Prześwit” oraz pisaniu piosenek dla innych artystów. Jednym z jej najnowszych sukcesów jest m.in współtworzenie tekstu do utworu „Azyl” z najnowszego albumu Beaty Kozidrak.

Świetnie również radzi sobie styczniowy singiel Zagi „huhu” który znajduje się obecnie na 3 miejscu listy przebojów Radio Lublin (lublista), na który mozna oddawać swoje głosy!