Polska Alternatywnie #25

W listopadzie przychodzimy do Was z tymi muzycznymi perełkami! Jest spokojna ballada, jest elektroniczny bit oraz numery, przy których aż chce się tańczyć – miłego słuchania!

Paula Roma – Cholerne pragnienie

Debiut Pauli Romy można od razu skojarzyć z najlepszymi kompozycjami takich artystek jak np. Natalia Przybysz, lecz w nieco nowszych, „amerykanskich” brzmieniach! Dawno nie słyszeliśmy numeru który tak zaprasza do tańca! Naprawdę, ten numer brzmi bardzo dobrze. Przez klarowny miks wszystko dobrze się uzupełnia, a harmonie wokalu tworzą jedną, piękną masę. Gitarowy riff i groove’jący chór to bardzo dobre połączenie – warto śledzić!

Michał Wrzos – Odmienności

Jest i ballada, o której wspomnieliśmy we wstępie. Michał po tanecznych numerach „Film” i „Za późno” zaprezentował spokojne, lecz bardzo podniosłe „Odmienności”. Absolutnie ważne przesłanie w klimatycznym wydaniu. Warto wsłuchać się w fortepian, na którym zagrał Piotr Wrombel – bardzo uznany kompozytor i pianista! Tego numeru po prostu trzeba przesłuchać (i chwile się nad nim zastanowić).

Älskar – Dzięki

Zespół Alskar śledzimy od dłuższego czasu i cieszymy się, że w polskiej alternatywie pojawił się taki skład. Zawsze słuchając ich utworów znajdujemy coś, co wzruszy, zaskoczy, czy zainspiruje. „Dzięki” to przede wszystkim dobry elektroniczny beat i głos Oli Bird której barwę uwielbiamy. Warto wsłuchać się w partie synthów, które otulają nie zawsze elektroniczną perkusje. Cały utwór ma bardzo specyficzny nastrój, głownie spowodowany niecodzienną progresją akordów. Polecam zanurzyć się w ten klimat!

TYNSKY- Running through the darkness

Na naszej playliście nie usłyszycie tylko utworów po polsku. Tynsky to młody wokalista i producent z bardzo dobrym angielskim. Jego ostatni singiel od razu skojarzył nam się z ostatnią płytą Harrego Stylesa, czyli z powracającą modą na indie-popowe granie. Nie wiem jak Wy, ale my jesteśmy fanami takiego grania, a Tynsky robi to w bardzo dobrym stylu! Numer opiera się na delikatnej gitarze, bardzo przyjemnych syntezatorach i bujającym rytmie perkusji – jednym słowem, klasyka tego gatunku. Bardzo przyjemny numer, zachęcamy do sprawdzenia!

Playliste Polska Alternatywnie znajdziecie w serwisie Spotify!