Polska Alternatywnie #17

Z lutową playlistą przychodzimy do Was z lekkim, marcowym poślizgiem z powodu intensywnej trasy koncertowej i wyjazdu do studia – ale mamy dla Was prawdziwe muzyczne perełki, które zrekompensują Wam oczekiwanie! 🙂

Maks Łapiński – Lew

Maks Łapiński to młody, polski kompozytor i autor tekstów, który muzycznie zadebiutował w 2018 roku w programie Voice of Poland. My natomiast wpadliśmy na niego podczas trasy koncertowej Zagi, a dokładnie w Biłgoraju – Maks również współpracuje z Bartkiem Borówką i często koncertuje w nietypowych miejscach! 🙂

„Lew” zabiera nas w miłe i znane rejony akustycznego grania okraszonego popowym anturażem. Utwór jest opowieścią o wolności i mieszance sprzecznych uczuć, które towarzyszą nam kiedy próbujemy wejść w głębszą relację z drugą osobą. Jest to świetna muzyczna propozycja, która ze względu na swój chwytliwy refren pomoże nam w oczekiwaniu na cieplejsze dni.

Reflektor – Od razu

Trzeci singiel Reflektora, którym duet zapowiada swój debiutancki album „Tętno 92/95” (Premiera płyty odbędzie się 7 kwietnia 2022 roku, a sam krążek dostępny jest w preorderze!

Motywem przewodnim utworu są delikatne chórki, które dopełniają swobodnie płynącą linię melodyczną. Całość zamyka się w pulsującym popowo-balladowym, kameralnym brzmieniu. Piosenka opowiada o uczuciach, których nie powinniśmy się bać i przed którymi nie warto uciekać. Niezależnie od tego kogo i jak kochamy. Żyć i kochać na własnych zasadach, bez obaw i wbrew czyjejś opinii – taki wydźwięk niesie ze sobą „Od razu”.

Do utworu powstał klip autorstwa Marty Caban.  Synth pop, synth pop i jeszcze raz synth pop. Im więcej tym lepiej.

Hodo – Napisy

Z podobnego założenia musiał wyjść hodo tworząć utwór „Napisy”, bo z piosenki syntezatory aż się wylewają.

Z tym numerem energia towarzyszy człowiekowi cały dzień. Bardzo lubimy takie kontrastowe rozwiązania – skoczna melodia do względnie smutnego tekstu. Świetnie dobrane brzmienia i spójny miks jeszcze bardziej podkreślają nostalgię utworu. Już nie możemy się doczekać, by „Napisy” usłyszeć na żywo.

Massieque – Do zimy

“Do Zimy” to cover Zagi autorstwa Massieque’a, który powstał w ramach konkursu #prześfeat organizowanego przez Zagi w 2021 roku. Artysta interpretuje utwór w zupełnie nowy, nietuzinkowy sposób czyniąc z tego zupełnie nową piosenkę. “Do Zimy” to zderzenie muzyki akustycznej z trapem oraz muzyką techno. Zdecydowanie polecamy taką odmianę od tradycyjnych muzycznych pomysłów.

Zagi x Massieque – Niepokoje

Zagi postanowiła podzielić się kolejnym, jeszcze bardziej elektronicznym i tanecznym singlem (po sukcesie singla „na haju w maj” feat. Antonina) – tym razem postawiła na „Niepokoje” – w wybuchowym duecie z Massieque’m.

Piosenka w pierwotnej wersji ujrzała światło dzienne po raz pierwszy na początku pandemii w 2020 r. Jest to pierwszy utwór który artystka stworzyła na wizji – z udziałem fanów. Zobacz ten proces

W odsłonie Reworkowej artystom zależało, by ukazać ten utwór z kompletnie innej, nowej strony. Jak przyznał Massieque „staram się tak zawsze interpretować czyjąś twórczość. Można to nazwać moją interpretacją pojęcia – Niepokoje”. Posłuchajcie sami!

Posłuchaj naszej playlisty na Spotify i koniecznie ją zaobserwuj, by być na bieżąco z muzycznymi nowościami!