Polska Alternatywnie #16

Styczeń obfitował w bardzo ciekawe premiery, jednak w naszym zestawieniu pozwoliliśmy sobie sięgnąć również po utwory zeszłoroczne – Witamy nowy rok wartościową, polską muzyką! Enjoy!

Michał Wrzos – Stół

Michał Wrzos to wyróżniony złotą płytą producent muzyczny, songwriter i wokalista. 
Na swoim koncie posiada produkcje dla wielu artystów. Wrzos się nie zatrzymuje i dalej kontynuuje swoją przygodę z własną płytą, która zapowiada się wspaniale!

„Stół” to chwytliwy utwór, osadzony w gatunku alternatywnego popu. Usłyszysz w nim charakterystyczny beat perkusji w towarzystwie bogatej linii synthów i vintage’owych gitar wykończony charakterystyczną i hipnotyzującą barwą głosu Michała Wrzosa.

Wolska – Mięta

Patrycja Wolska to młoda wokalistka, multiinstrumentalistka, autorka tekstów i kompozytorka, która marzy o zdobyciu polskiej sceny muzycznej. W piosence Mięta na pierwszy plan wychodzi brzmienie syntów, lecz już po kilku taktach słyszymy brzmienie gitary rodem z westernu. Słychać tam lekki taneczny rytm, świeże, minimalistyczne brzmienie nagrane z duszą. Możemy śmiało zauważyć, że tworzy nietuzinkowo, a zabiegi muzyczne są nieoczywiste.

Konrad Słoka – Algorytm

„Algorytm” to pierwszy singiel Konrad Słoka promujący solową płytę pt. „Stare śmieci”. Piosenka jest osobistą pocztówką muzyczną dla słuchaczy wysłaną z okazji Nowego Roku. Konrad jest muzykiem, multiinstrumentalista, autorem tekstów. Pochodzi ze Szczecina. Jego muzyka to połączenie liryczności folkowych ballad i surowej, bezkompromisowej punkowej energii. W tej piosence jest miejsce na liryczne brzmienie oraz na szeroko brzmiące, mocne uderzenia muzyki, które przenoszą nas w bezkres!

Kalinovski – Dzień w dzień

Adam Kalinowski Muzycznie jest to mieszanka gatunków rock, alternatywa i pop. W jego twórczości słychać ewidentny powrót do korzeni muzyki rockowej. W ten sposób Adam pokazuje nam, że polski rock może być świeży, intrygujący, a nawet przebojowy. Kalinovski w swojej twórczości porusza tematy związane z kryzysami młodego wieku. Jak się okazuje, ponad połowa osób w wieku 25-35 lat zmaga się z problemami natury egzystencjalnej.

Rubens – Wszystko

Piotrek Rubik – Rubens funkcjonuje od lat w branży muzycznej jako uznany gitarzysta i songwriter. Jest współtwórcą wielu polskich hitów. Wszystkie piosenki które trafią na jego mini-album zostały napisane, skomponowane i wyprodukowane przez niego samego. Nagrał każdą partię utworu samodzielnie z wyjątkiem bębnów. Riffy są bardzo wyszukane i niebanalne. Ten pełny emocji utwór jest zapowiedzią nadchodzącej epki zatytułowanej „Wynoszę się”. Do piosenki wprowadza nas pocketowy rytm perkusji w towarzystwie kładzionych akordów przez piano oraz basu z gęstym rytmem.

Posłuchaj naszej playlisty na Spotify i koniecznie ją zaobserwuj, by być na bieżąco z muzycznymi nowościami!