Polska Alternatywnie #15

Grudniowa playlista to propozycje refleksyjne, czilowe – przy których śmiało możecie odpłynąć! Wydanie „Polski Alternatywnej” numer 15 i zarazem ostatnie w tym roku – czas start! Na okładce – Heima.

Michał Kowalonek feat. Daga Gregorowicz – Ulubiona Piosenka

Utwór który ma już ponad roczek, a ja dopiero w grudniu wpadłam na niego w sieci. Hipnotyzująca melodia i bliskie harmonie, do których mam ogromną słabość. Fenomenalny duet. Sprawdźcie!

Heima – Gdziekolwiek

Najnowszy singiel zespołu Heima – prosto z Łodzi. Utworem „Gdziekolwiek” zapowiadają swój debiutancki album. Jakbym miała opisać klimat utworu to chyba byłaby to piosenka ponuro-relaksacyjna. Podoba mi się!

Kolumbia – Piksele

Do Kolumbii mamy ogromny sentyment, skoro wydali kolejny singiel – nie ma innej opcji jak zamieścić go na naszej playliście! Jak sami piszą – „Piksele” to soft-rockowy numer, który opowiada o relacji dwojga ludzi w dobie absolutnej cyfryzacji, internetowych komunikatorów oraz globalnej znieczulicy. Polecanko!

Oysterboy – Nostalgia Mnie Wykończy

Hymn o tęsknocie i powrotach. Ten numer idealnie pasuje do naszego grudniowego zestawienia, które jest wyjątkowo nostalgiczne. Trochę jak końcówka roku. Tego riffu gitarowego nie da się zapomnieć – piszą i nie kłamią. Klip nagrany w 100% kamerą Super8 z lat 60.

Ostatni Dzień Lata – Lindsay

„Lindsay”, czyli drugi singiel nowopowstałej grupy Ostatni Dzień Lata to taneczny rockowy numer, którego refren z miejsca wchodzi w głowę! Brzmienia gitar są żywcem wyjęte z nowojorskiej sceny gitarowej, charyzmatyczny wokal i oldschoolowe synthy to genialna mieszanka- zachęcamy do śledzenia poczynań zespolu!

Posłuchaj naszej playlisty na Spotify i koniecznie ją zaobserwuj, by być na bieżąco z muzycznymi nowościami!