Polska Alternatywnie #14

Listopad był dla nas bardzo pracowity – Patryk Szczepanik zakończył swoją pierwszą trasę koncertową finałowym występem w Krakowie w klubie Paon, a Zagi przemierza Polskę akustycznie ogrywając swój najnowszy album „Prześwit” – poznając coraz to ciekawsze zakamarki naszego kraju. Listopadowa playlista będzie bogata w piosenki różnej maści – nie ukrywamy, że w dużej mierze inspirowana jest między innymi konferencją Tak Brzmi Miasto i artystami, których mieliśmy przyjemność posłuchać na showcase’ach na żywo, ale nie zabraknie też utworów naszych artystów oraz takich, na które trafiliśmy przypadkiem w sieci!

Marisol x Ola Bird – Czerwone Korale

Bardzo nietypowa, elektroniczno – eteryczna interpretacja hitu, który wydaje mi się, że zna każdy Polak. „Czerwone Korale” w wykonaniu Marisol x Ola Bird czyli duetu producencko-wokalnego Agaty Soleckiej i Oli Batyckiej to strzał w dziesiątkę. „Czerwone Korale” to drugi singiel z ich EPki “Czerwona”, która ukazała się w sieci 26 listopada. Posłuchajcie koniecznie!

Wrona – Double tap

Wrona stoi za napisaniem, nagraniem, zaśpiewaniem i wyprodukowaniem całego swojego debiutanckiego albumu pt. „Sen o Lukrecji” – i to w swoim mieszkaniu!. Artystka została laureatką tegorocznego konkursu „Wydaj płytę z Będzie Głośno!”. Singlem promującym to wydawnictwo jest „Double tap”. Utwór opowiada o social mediach, przez które często mamy złudny obraz drugiego człowieka lub postrzegamy kogoś przez pryzmat like’ów. Ważny temat, do tego synthy, dobry bit, zdecydowany wokal – i mamy kolejny świetny numer Wrony!

Zagi x Antonina – na haju w maj

Elektro-popowy numer w którym artystki przedstawiają konflikt wewnętrzny przeżywany przez jedną osobę, która z jednej strony nie chce wracać do czasów destrukcyjnych przyjemności, a z drugiej tęskni za tym co było, nie zważając na konsekwencje. To chyba najlepszy pandemiczny hymn jaki mógł nam się przytrafić. Każdy chyba trochę się cieszył, że może posiedzieć w domku, ale brakowało mu koncertów i melanży na mieście. Piosenka zadebiutowała na 12 miejscu listy przebojów RFN na antenie radia MUZO.FM koniecznie oddajcie swój głos na „na haju w maj” jeśli tylko przypadnie Wam do gustu!

Kwiaty – Chleb, igrzyska

Kwiaty pojawiają się na naszej playliście już nie pierwszy raz! Tworzą po polsku i jak sami mówią – w pisaniu muzyki trzymają się kilku założeń, m.in.: upodobanie w harmoniach, określone brzmienie – trochę z bigbitowych lat 60 a trochę z przełomu lat 80 i 90. Ich najnowszy singiel czyli „Chleb, igrzyska” idealnie wpasowuje się w klimat pierwszej płyty i moim zdaniem jest to bardzo dobra decyzja. Odsyłamy do słuchania!

Reflektor – Niby nic

Drugi singiel chłopaków z Reflektora to energetyczny, pop-rockowy numer, który porywa – aż chce się skakać! Reflektor pokazuje jak można w ciekawy i nieoczywisty sposób łączyć syntezatory i elektroniczne bity, z przesterowaną gitarą z ambitnym, polskim tekstem. Tak trzymać chłopaki!

Posłuchaj naszej playlisty na Spotify i koniecznie ją zaobserwuj, by być na bieżąco z muzycznymi nowościami!