Polska Alternatywnie #13

W naszym kraju mnóstwo jest wartej uwagi muzyki o której jest stanowczo za cicho! Dlatego z odsieczą przychodzimy my – raz w miesiącu dając Wam pakiet fantastycznych piosenek naszych rodzimych artystów, którzy zasługują na miliowy wyświetleń. Mamy nadzieję, że nasza październikowa playlista trochę Was doenergetyzuje, czasem zainspiruje do rozkminy nad życiem i sprawi, że będziecie się bujać 🙂

Oysterboy – Dotykanie

Na Oysterboy wpadłam chwilę temu zupełnym przypadkiem – wyskoczył mi post sponsorowany na instagramie (oho, czyli sponsorowane posty nie są takie złe). Bardzo szybko zorientowałam się, że znam ten wokal! Kryjący się pod pseudonimem Oysterboy to Piotr Kołodyński – na co dzień śpiewa i gra w Terryfic Sunday. Na portalu Rytmy przeczytałam, że również od jakiegoś czasu wspiera koncertowo reaktywowany zespół Muchy – więc muzycznie O. ma pełne ręce roboty!

Bardzo do mnie przemawia wrażliość Oysterboy, w tę jesień jego dźwięki wpasowały się idealnie w mój vibe. Polecanko!

Coals – Ganc egal

Coals po polsku? Tak. Mega wpada w ucho i buja. A do tego klip robili Maciej Buszman i Ice Bobo – nasze serdeczne ziomeczki. Polecanko w opór!

Kasperczyk – Artysta z ASP

Ten numer jest totalnym sztosem i niedługo zdobędzie swój drugi milion wyświetleń. Wiem, że tą piosenką trochę sobie zaprzeczam apropos pierwszego akapitu – natomiast podczas #prześwitwtrasie ta piosenka towarzyszy nam od 2 miesięcy i jeśli ktoś jeszcze jej nie zna – poznać musi ASAP dlatego ją tu wrzucam. Jeszcze kilka lat temu nie pomyślałabym nawet, że znajdę rapsy, które tak dobrze mi leżą! Oj polecam, polecam!

Agata Gołęberska – Vegas

Kolejny przykład artystki tworzącej hit za hitem, który mam nadzieję że tylko jeszcze przez chwilę tonie w kontencie premier, a wkrótce liczby będą się zgadzać. Bardzo dobrze się u nas ma pop z nutką disco – mówię tak, bo totalnie słuchając jej piosenek widzę kolorowo ubranych wrotkarzy tańczących wśród dyskotekowych świateł.

Agata we współpracy z My Name Is New wypuściła swoją debiutancką EP pt. „Pryzmat” którą promuje m.in singlem Las Vegas – w którym aktorsko zobaczycie też Antoninę! Czekamy na koncert w Warszawie!

Alena Kadanova – Najlepszy czas

Pierwszy singiel inicjatywy Popcorn Jump autorstwa Aleny Kadanovej – artystki pochodzacej z Białorusi. Kiedy trzy lata temu odwiedziła Polskę, zafascynowana urokiem Poznania postanowiła, że w tym mieście zamieszka i rozpocznie swoją karierę. Promując język białoruski związała się i współpracowała m.in. z polsko-ukraińskim zespołem DagaDana oraz poznańskim Chórem Czarownic.

Jeśli lubicie klimaty pokroju Anita Lipnicka & The Hats – to polecanko!

Polaczek – Suple

To będzie ewidentnie najbardziej eklektyczna playlista w historii Polski Alternatywnej Popcornu. Nowy singiel Polaczka dla miłosników alternatywnych gitarowych brzmień – jest teochę mrocznie, jest grunge’owo, jest poetycko. Robert już jakiś czas temu wszedł we współpracę z basistą zespołu COMA, który wziął na siebie rolę producenta muzycznego. Myślę, że śmiało można powiedzieć, że ta współpraca muzyczna to strzał w dziesiątkę.

Jak mówi sam Polaczek – „Suple” to pulsujące, alternatywne brzmienie a także opowieść o ciemnych i jasnych stronach miłości. Polecamy, zapętlamy!

Posłuchaj naszej playlisty na Spotify i koniecznie ją zaobserwuj, by być na bieżąco z muzycznymi nowościami!