„Reisefieber” – czyli debiutancki singiel grupy Reflektor już w sieci!

Dziś świętujemy premierę debiutanckiego singla grupy Reflektor pt. „Reisefieber”!

Piosenka powstała w pierwsze lato w trakcie pandemii i jest wyrazem niepokoju, wynikającego z izolacji i ograniczeń w kontaktach międzyludzkich. Do piosenki powstał teledysk w reżyserii Oskara Marciniuka, który nawiązuje stylistyką do lat 90, epoki kaset VHS, balonowych gum i pierwszych telefonów komórkowych. To wszystko tworzy pomost pomiędzy rocznikami autorów piosenki – pokoleniu wychowanym w nowym świecie, zachłyśniętym konsumpcjonizm i kapitalizmem, a tym co kryje się w nas bardzo głęboko i rzeczywistymi pragnieniami oraz tęsknotami za tym co najbardziej ludzkie i proste.

„Szczególnie dziękujemy naszym przyjaciołom za udział w pierwszym teledysku, którzy doskonale wczuli się w klimat i atmosferę. Ich zaangażowanie było niezwykle wzruszające. Dzięki ich wsparciu było możliwe zrealizowanie tego klipu” – mówią członkowie Reflektora.

„Reisefieber” to także piosenka, która zapoczątkowała przygodę z tworzeniem debiutanckiego albumu „Tętno 92-95” duetu Łukasza Wierzchosławskiego i Mateusza Michalskiego.

Płyta ukaże się na początku przyszłego roku nakładem naszej wytwórni. Utwór z jednej strony jest wyrazem tęsknoty za tym, co nieuchronnie minęło i niepewnością w stosunku do tego, co przed nami. Z drugiej kreuje impresyjny portret pokolenia urodzonego na początku lat 90, pogubionego w świecie, który daje coraz więcej możliwości, ale też stawia coraz więcej wyzwań i oczekiwań od samego siebie. To głos dużych dzieci, starających się odnaleźć w rzeczywistości na nowo.

Serdecznie polecamy Waszej uwadze twórczość Reflektora, koniecznie zaobserwujcie ich na mediach społecznościowych!

FACEBOOK | INSTAGRAM | YOUTUBE | TIKTOK