Polska Alternatywnie #9

Czerwiec minął nam bardzo różnorodnie – było tanecznie i refleksyjnie, było też rockowo – posłuchajcie sami!

Marta Bijan – Pod morzem

Utwór „pod morzem” z płyty „SZTUKA PŁAKANIA” ” od od pierwszych sekund przykuł moją uwagę brzmieniami których na ogół nie słyszmy w muzyce popularnej. Rozmarzone gitary i pogłosy przypominają klasyki shoegaze’u, a wokal Marty idealnie uzupełnia ten klimat. Bardzo jestem ciekaw jak ten numer brzmi na żywo, na pewno się wybiorę na koncert!

Mole – Czas na mnie

Na prawdę nie wiem od czego zacząć! Zespół MOLE od razu zachwycił mnie syntezatorami i brzmieniem gitary, a potem było jeszcze lepiej. Wokal to istna mieszanka Dawida Podsiadło i Roberta Gawlińskiego! Łącząc to z pędzącymi bębnami otrzymujemy kawałek, który przez 4 minuty dostarcza mnóstwo energii! Absolutnie polecam posłuchać.

Cudoska – Leave

Bardzo lubię kiedy artyści zaskakują mnie i i zostawiają najlepsze na koniec. Tak było przy okazji utworu „Leave” autorstwa „Cudoska”. Mam słabości do intymnych numerów śpiewanych w akompaniamencie gitary akustycznej i słuchając pierwszej zwrotki byłem wręcz pewny, że takie instrumentarium zostanie podtrzymane przez cały kawałek – i jak się okazało (na szczęście!) pomyliłem się. Ostatnia zwrotka, a przede wszystkim refren z bębnami, pianinem, skrzypcami i chórkami, wywował u mnie ciarki na całym ciele. Jeżeli również chcecie poczuć takie emocje odsyłam Was do tego kawałka. Nie zawiedzie cię się!

Agata Gołęberska – A niech mnie

„A niech mnie” to kolejny, bardzo taneczny i relaksująco nastrajający utwór od Agaty Gołęberskiej, którym zapowiada swój debiutancki album. To bardzo przyjemna propozycja dla miłośników muzyki lat 80. Klimat „A niech mnie” na myśl przywołuje mi obrazek tańczących wrotkarzy w kolorowych strojach, bardzo jestem ciekaw całego krążka!

Patryk Szczepanik – Znaki

Po udanym debiucie z singlem „5173” feat. Zagi (ponad 600 tysięcy wyświetleń na YouTube) Patryk Szczepanik, wraca z kolejnym singlem pt. „Znaki”, którym odkrywa kolejne muzyczne karty przed premierą swojego debiutanckiego albumu pt. „Pierwsza”, który ujrzy światło dzienne już 20 sierpnia tego roku! „Znaki” opowiadają o burzliwej relacji między dwojgiem ludzi, w której jedna ze stron nie chce przyznać się do swojej winy. Słuchacze znajdą w utworze wszystko co najlepsze – energetyczne i zarazem niepokojące brzmienia syntezatorów przywodzące na myśl lata 80., zdecydowany beat oraz historię, którą przeżywać może każdy z nas.