Polska Alternatywnie #5

Ostatnio dzieje się u nas na prawdę sporo ciekawych rzeczy, którymi podzielimy się z Wami już niebawem! Dlatego bardzo przepraszamy za lekką playlistową zwłokę – jednak mamy nadzieję, że nasze muzyczne propozycje na ten miesiąc wynagrodzą Wam oczekiwanie!

Patrick the Pan – Trochę mniej

Patrick powrócił z nowym singlem, którym zapowiada nowy, czwarty już w swoim dorobku album. Co ciekawe (i co propsujemy z całych sił) artysta zdecydował się zejść na niezależną ścieżkę, a w dystrybucji wspiera go Agora. Bardzo przyjemny utwór i świetny klip – stworzony metodą wycinanek i animacji.

Swiernalis feat. Sarsa – Tango

Swiernalis nie przestaje dzielić się singlami w towarzystwie znamienitych gości! Do swojego ostatniego utworu „Ogrodnik” zaprosił Piotra Roguckiego, tym razem możemy usłyszeć go w duecie z Sarsą (swoją drogą bardzo cieszy nas, że artystka tak chętnie zaczęła kolaborować z artystami alternatywnymi – polecamy przy okazji jej kolaborację z Meek Oh Why? z zeszłego roku). Swiernalis w klipie nawiązuje do coraz bardziej popularnego w Japonii stylu radzenia sobie z brakiem intymności. Utwór przesiąknięty jest niepewnością i podskórnym mrokiem charakterystycznym dla całego albumu „Psychiczny Fitness”

Follow Rivers – Enough

Follow the rivers to niezależny duet, śpiewające małżeństwo. Trafiłam na nich zupełnym przypadkiem błądząc w czeluściach youtube. „Enough” – to ich debiutancki singiel. Niesamowicie ciekawa barwa głosu wokalistki, świetny angielski, czarujące harmonie – słuchając ich nie mamy wrażenia, że to polski zespół. Muzycznie – bardzo folkowy klimat, galopujący rytm i melodia, która niesie nas przez pola i lasy. Jeśli odnajdujecie się w klimatach Edward Sharpe & The Magnetic Zeros to koniecznie sprawdźcie Follow Rivers! Serdeczne polecanko i czekamy na więcej!

Ola Chaładaj – Runo

„Runo” to pierwsza piosenka którą Ola podzieliła się w sieci. Jak sama mówi – „Nazywam ją moim osobistym manifestem ekologicznym”. Od premiery „Runo” pojawiły się jeszcze 2 single na kanale artystki. Serdecznie polecamy Waszej uwadze jej twórczość!

Posłuchaj naszej playlisty na Spotify i koniecznie ją zaobserwuj, by być na bieżąco z muzycznymi nowościami!