Polska Alternatywnie #3

Dzisiejsze propozycje do naszej Popcornowej playlisty są poświęcone kobietom, a w dużej mierze polskim artystkom, które swoją karierę rozwijają również za granicą!

Joulie Fox – Don’t Be Shy

Muszę zacząć mały wtrąceniem. Pamiętam Joulie z kanału youtube – Music Addicted, który kilka lat temu jeszcze prowadziła razem z Kamą Węcką. Strasznie się wtedy zajarałam, że w końcu powstał kanał poświęcony alternatywnej muzyce i smutno mi było, gdy odcinki przestały się pojawiać. Obserwuję muzyczne poczynania Joulie z ogromnym zaciekawieniem. Przeprowadziła się do Londynu i tam od kilku lat rozwija swoją karierę biorąc udział w różnych projektach muzycznych. Artystka / producentka porusza się w klimatach melodyjnego elektro popu. Koniecznie sprawdźcie jej najnowszy, hipnotyzujący teledysk do singla „Don’t Be Shy”. Polecam również sprawdzić jej inne produkcje i teledyski, są na prawdę godne posłuchania i pooglądania!

Natalia Moskal – Mambo Italiano

Serce Natalii rozerwane jest między Polską a Włochami – to wiem nie od dziś. Tym razem artystka we współpracy z Janem Stokłosy podjęła się nagraniu albumu poświęconego przedwojennej, włoskiej kinematografii, a konkretnie piosenkom śpiewanym przez Sophię Loren. Utwory zostały zaaranżowane na orkiestrę z wykorzystaniem m.in. akordeonu, wibrafonu, czy saksofonu. Album „There is a star” został przepięknie wydany w formie książki pod szyldem wydawnictwa Fame Art, którego Natalia jest założycielką! <ogromny props>

Agata Karczewska – What it is

W kwietniu 2017 r. ukazała się jej debiutancka EP-ka z autorskim materiałem, zatytułowana You’re Not So Special, na której śpiewa między innymi o grzechu, wrażliwości i samotności. Od momentu jej wydania Agata zagrała w kilkudziesięciu polskich klubach, na swoim koncie ma również występy w Portugalii, Niemczech, Słowenii, Francji i Czechach. Agata pojawiła się też na kilku znaczących festiwalach: Spring Break w Poznaniu, Halfway Festiwal w Białymstoku, Songwriter Łódź Festiwal, Pol’and’Rock Festival, Jarocin Festiwal oraz Live at Heart w Szwecji.

W 2019 ukazał się jej debiutancki album „I’m not Good at Having Fun”. Piosenka „What it is” prawdopodobnie pojawi się jako bonus track na płycie vinylowej „I’m Not Good at Having Fun”. Serdecznie polecamy Wam ten iście jesienny obrazek!

Ms. Obsession feat. Zagi & WdoWa – Moje ciało

W połowie listopada powstało wideo z inicjatywy Sonii Egner, która postanowiła zebrać wszelakie materiały z protestów kobiet i pokazać jak wielką skalę przybrały wydarzenia z ostatnich tygodni.

To właśnie na potrzeby tego projektu powstała piosenka #mojeciało którą stworzyły artystki: Ms. Obsession, Wdowa i Zagi a także chór kobiet, w którym poza wyżej wymienionymi zaśpiewały: Klaudia Lewandowska, Gabriela Górska, Monika Miller, Aleksandra Jarzmik i Natalia Moskal.

Posłuchaj naszej playlisty na Spotify i koniecznie ją zaobserwuj, by być na bieżąco z muzycznymi nowościami!