Polska Alternatywnie #2

Wybraliśmy dla Was najciekawsze premiery muzyczne ostatniego miesiąca! Wśród nich: Ptakova, Gracjan Kalandyk, Zagi, Błysk, Part of the Kitchen.

Ptakova – „Labirynty” (1,6 tys wyświetlen so far)- Kolejna bardzo melodyjna propozycja od Ptakovej. Słuchacza utwór wabi zdecydowanie ciepłym brzmieniem instrumentów i nietuzinkową warstwą liryczna. Nawiązując do refrenu – warto zagubić się w labirynatch tej piosenki.

Gracjan Kalandyk – „Mimo wszystko” (5 tys wyświetleń so far) – Czy Gracjana Kalandyka można okreslić mianem polskiego Jamesa Baya? Ten utwór z pewnością przybliża go do tego miana. Wielowarstwowy nostalgiczny tekst, chwytliwa melodia i świetny wokal okraszony solidną produkcją to coś na co czekaliśmy w polskiej muzyce młodego pokolenia.

„Lazur” to najbardziej wyróżniajcy się brzmieniem utwór z albumu „Prześwit”, ale nadal utrzymany w klimacie twórczości Zagi. Jest bardzo tajemniczy, z każdą sekundą chce się go odkrywać bardziej. Pomimo tego, że instrumentalnym rdzeniem tej piosenki jest ukulele – to w całej aranżacji królują syntezatory i przestrzenne partie gitar – co sprawia, że cały utwór brzmi bardzo nowocześnie.

Ostatni singiel zespołu – Błysk – jest energetyczną bomba ubraną w elektroniczne brzmienia a’la Maria Peszek. „Niedoatencjonowana” opowiada o pułapce dzisiejszych czasów, a mianowicie o potrzebie akceptacji i ciągłej uwagi w mediach społecznościowych

„Echokosmos” to singiel zapowiadający album (o tym samym tytule) zespołu Part of the Kitchen. Muzycznie czuć tutaj inspiracje takimi artystkami jak chociażby Mela Koteluk. Niebanalny tekst tego utworu zachęca do odnalezienia swojego własnego znaczenia Echokosmosu.

Posłuchaj naszej playlisty na Spotify i koniecznie ją zaobserwuj, by być na bieżąco z muzycznymi nowościami!